KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 7164352
nr 716 4352
Gustav Arne
(f. 1925), Sverige
Träsnitt, + litografi, Gustav Arne (f. 1925), 22x53 + 36x44
Gustav Arne, född 1925 i Höganäs, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
måndag 26 september 2011
kl 19:46:53
Gustav Arne
Läs mer om Gustav Arne